Friday 19th of July 2024

ЗМІ: США не передають допомогу Україні через небажання Європи витрачати більше на оборону

США не надають пакет допомоги Україні, оскільки Європа не хоче збільшувати витрати на оборону. Про це йдеться в матеріалі The Times.

Видання наводить цитату 35-го президента США Джона Кеннеді на засіданні Ради національної безпеки 1963 року: “Ми не можемо продовжувати платити за військовий захист Європи, в той час як країни НАТО не платять свою справедливу частку і живуть на широку ногу. Ми були дуже щедрі до Європи, і тепер настав час подбати про себе”.

На думку авторів матеріалу, колишній президент Дональд Трамп мав рацію, коли заявив, що Росія може робити “все, що завгодно” з країнами, які ухиляються від витрат на оборону.

На сьогоднішній день США витрачають 3,5% ВВП на оборону. Водночас, коли РФ напала на Грузію, європейські країни скоротили військові бюджети. Після окупації Криму вони скоротили ще більше. Навіть після повномасштабного вторгнення РФ деякі європейські країни-члени НАТО не виконали своє зобов’язання витрачати 2% ВВП на оборону.

“Хочете зрозуміти, чому Конгрес США не хоче розщедритися на допомогу Україні? Не дивіться на Вашингтон, подивіться на Європу. Навіщо Америці надсилати мільярди доларів платників податків, якщо країни, найближчі до цього конфлікту, самі не хочуть платити?” – йдеться в матеріалі.

Згідно з даними доповіді Carnegie Europe, 14 країн-членів НАТО з Європи в 1990 році витрачали на оборону близько $314 млрд на рік. До 2015 року кількість країн-членів майже подвоїлася, проте витрати на оборону впали на 30%. Тільки витрати Німеччини минулого року були на 14 млрд євро нижчими за її зобов’язання. Бельгія, де розташована штаб-квартира НАТО, витратила лише 1,21% ВВП.

Видання констатує, що кращим шансом для Європи врятувати НАТО навіть незалежно від того, чи переможе Трамп на президентських виборах, є збільшити і підвищити ефективність оборонних витрат.