Tuesday 16th of July 2024

На п’ятий день після атаки РФ на ДніпроГЕС продовжують розбирати завали – Міненерго

Дніпровська гідроелектростанція (ДніпроГЕС), найбільша гідроелектростанція в Україні, після російських ударів 22 березня.

Після російської атаки 22 березня на Дніпровській гідроелектростанції продовжують розбирати завали, також фахівці оцінюють стан обладнання. Про це в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») заявила заступниця міністра міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Вона каже, що нині у російських сил об’єкти енергетики є головною ціллю для атак.

«Що стосується пошкодження ДніпроГЕС – то на сьогодні ще триває розбір завалів і триває оцінка стану обладнання. Те обладнання, яке підлягає ремонту, яке можна швидко зремонтувати – ми це робимо. Те обладнання, яке зазнало значних пошкоджень, – шукаємо заміну йому і будемо намагатись якомога швидше поремонтувати його. Однак ми повинні розуміти, що у ворога зараз, як ми бачимо, енергетика – це ціль №1. Тому ми повинні бути готові до різних варіантів розвитку подій», – розповіла заступниця міністра.

Чиновниця також розповіла, що енергетики зараз роблять усе можливе, аби і захистити енергетичні об’єкти, і відновити пошкоджені. Однак для ефективного захисту необхідне посилення протиповітряної оборони.

«З нашого боку, ми робимо все, що можливо. Це і ремонти, і можливий захист наших енергетичних об’єктів. Звичайно, нам потрібне посилення протиповітряної оборони, оскільки кращого захисту як протиповітряна оборона, в тому числі і для енергетичних об’єктів, немає. Але в комплексі: протиповітряна оборона, фізичний захист, який ми будували і будуємо для наших об’єктів, – все це разом, сподіваємося, дасть нам змогу захистити наші об’єкти», – заявила Гринчук.

Російські війська під час масованої атаки 22 березня завдали удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі, де є серйозні пошкодження, повідомили в компанії «Укргідроенерго».

У Міненерго цей удар РФ назвали наймасштабнішою атакою на українську енергетику за останній час.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що російські війська за ніч і ранок 22 березня запустили по Україні понад 60 безпілотників «Шахед» і майже 90 ракет різних типів.

Пізніше в Повітряних силах уточнили, що зі 151 засобу повітряного нападу, які запустила РФ, 92 збили сили ППО.

Форум