Tuesday 23rd of July 2024

Двоє жителів Донеччини отримали тюремні строки за співпрацю з окупантом

Двоє жителів Донеччини отримали тюремні строки за співпрацю з окупантом

Двоє жителів Донеччини отримали тюремні строки за співпрацю з окупантом

Ще двоє інформаторів російської розвідки, які діяли на Донеччині, отримали реальні терміни ув’язнення. Місцеві мешканці Краматорська та Слов’янська розвідували для російських окупантів місця дислокації бойових підрозділів ЗСУ поблизу райцентрів.

Враховуючи співпрацю зі слідством, суд призначив затриманому чоловіку 11 років тюрми, а жінці – 8 років позбавлення волі.

Про це повідомили у Службі безпеки України та Офісі генпрокурора.

Передусім ворожі поплічники намагались виявити і передати агресору геолокації вогневих позицій української артилерії, зокрема реактивних артсистем HIMARS.

За отриманими координатами російські окупанти планували здійснити точні ракетно-дронові удари по особовому складу, озброєнню та боєприпасах ЗСУ.

Завдяки оперативній діяльності Служби безпеки України, злочинну діяльність затриманих було припинено у результаті контрдиверсійних заходів, проведених восени 2022 і 2023 років.

Виявилося, що обох мешканців Донеччини окупанти завербували після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Цьому сприяла їх участь у антиукраїнських дискусіях у російських Телеграм-каналах.

Зловмисники обходили місцевість, фотографуючи об’єкти Збройних Сил і стежачи за їхнім рухом. А жінка зі Слов’янська облаштувала власну квартиру як "спостережний пункт", щоб відслідковувати рух українських військ.

Для комунікації з окупантами вони використовували анонімні чати в популярному месенджері.

На підставі матеріалів СБУ обох зловмисників визнано винними за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного стану). Як наслідок — жінку засуджено до 8,6 років, а чоловіка – до 11 років позбавлення волі.

Стежили за артилерією ЗСУ: двоє жителів Донеччини отримали тюремні строки за співпрацю з ворогом. Фото qhtidqdiqqtiddxant